Ile kosztuje pozycjonowanie strony? Advicomp

Ile kosztuje pozycjonowanie strony?

Jeśli prowadzisz firmę i masz swoją stronę internetową, zapewne otrzymujesz oferty agencji marketingowych, które proponują Ci pozycjonowanie w Google. O zaletach SEO mówi się praktycznie ciągle, ale większość specjalistów z tej dziedziny unika tematu kosztów. Ile kosztuje pozycjonowanie i co wpływa na jego cenę?

Kiedy pozycjonowanie jest w ogóle potrzebne?

Choć SEO (search engine optimisation) prawie zawsze przynosi pozytywne efekty, nie w każdym biznesie jest ono tak samo przydatne. O pozycjonowaniu warto pomyśleć szczególnie wtedy, gdy:

  • Twoja sprzedaż odbywa się głównie przez witrynę
  • Wskaźnik konwersji dla Twojego biznesu jest niewielki
  • Witryny Twojej konkurencji mają znacznie lepsze wyniki, a Twoja strona nie jest w ogóle widoczna dla użytkowników Google

Oczywiście, można zająć się pozycjonowaniem strony internetowej kawiarni czy restauracji, ale te działania okażą się mniej opłacalne niż w przypadku sklepu internetowego czy biura księgowego. Jeśli Twoim głównym kanałem sprzedaży jest internet, zdecydowanie warto pomyśleć o SEO.

Jakie firmy powinny zainwestować w pozycjonowanie?

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Cena usług związanych z podnoszeniem pozycji w Google jest uzależniona od wielu czynników. Zdobycie pierwszego miejsca w wynikach wyszukiwania na lokalną, bardzo specyficzną frazę będzie o wiele prostsze niż dla popularnych słów, jak na przykład „opony” albo „wózek dziecięcy”.

Istotna jest również pozycja wyjściowa. Jeśli Twoja strona istnieje od dłuższego czasu i jest już na niej jakiś ruch, wypracowanie dobrych wyników wcale nie musi być takie trudne. Treści publikowane przez firmy uznawane za liderów w branży są chętniej linkowane, a to właśnie odnośniki są jednym z kluczowych czynników rankingowych.

W przypadku małej, lokalnie działającej firmy, pozycjonowanie będzie kosztowało nawet 500 złotych miesięcznie, a oferty agencji rzadko przekraczają pułap 2,5 tysiąca. Z drugiej strony, jeśli zależy Ci na efektach widocznych w całym kraju, a konkurencja jest zażarta, musisz być gotowy na kwoty przekraczające 5, a nawet 10 tysięcy miesięcznie.

Najbezpieczeniejszą kwotą jest przedział 2000-3000 złotych miesięcznie. Taka kwota pozwala na realizację wielu działań, w tym regularne tworzenie artykułów blogowych i budowę zaplecza linkowego dla strony.

Ile kosztuje pozycjonowanie? Typowe ceny SEO Advicomp

Co składa się na cenę pozycjonowania?

Ceny usług związanych z SEO nie biorą się z nikąd. Cały proces składa się między innymi z:

  • Wykonania audytu, który pozwoli agencji i klientowi ustalić plan działania
  • Optymalizacji strony, polegającej na przykład na skróceniu czasu ładowania się treści
  • Pozyskiwania i tworzenia linków, zarówno w obrębie witryny jak i poza nią
  • Tworzenia nowych treści, na przykład na firmowym blogu
  • Analizowania wyników i raportowania. Takie dane pomogą Ci w dostosowywaniu się do wymagań Twoich klientów i pozwolą na poprawę jakości procesów

Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości treściach, które pozwolą Ci na skuteczne dotarcie do wymagających klientów, musisz liczyć się z wysokimi kosztami copywritingu- tutaj, chat GPT raczej się nie sprawdzi.

Czy samodzielne pozycjonowanie strony się opłaca?

Dwa, trzy a nawet pięć tysięcy złotych, które przedsiębiorcy wydają na pozycjonowanie swoich stron to z pewnością duże kwoty. Jeśli Twoja firma dopiero raczkuje, być może zastanawiasz się nad samodzielnym prowadzeniem działań reklamowych. Czy warto?

To zależy. Choć pozycjonowania stron da się nauczyć i efekty będą widoczne, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że w czasie, który będziesz poświęcać na pisanie treści na bloga czy pozyskiwanie linków po prostu zarobisz więcej, świadcząc swoje usługi bądź sprzedając swoje towary. Dodatkowo, działania agencji, której zlecisz pozycjonowanie będą po prostu bardziej skuteczne. Jeśli jednak chcesz samodzielnie poprawiać wyniki swojej witryny, możesz wykorzystać katalogi firm, zlecić publikację sponsorowaną na portalu temtycznym oraz samodzielnie tworzyć treści na firmowego bloga.

Ile będzie kosztowało pozycjonowanie mojej strony?

Niestety, nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o koszty pozycjonowania bez głębszej analizy samej witryny. Chcesz, by Twoja strona docierała do nowych klientów, a Twoja firma była widoczna w internecie? Skontaktuj się z nami i otrzymaj wycenę w ciągu 24 godzin!

Blank Form (#4)

Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *